O našem fotografování a přednášení


Před první cestou do Indie v roce 2003 jsme neměli žádný fotoaparát a proto jsme si pořídili hned dva. Pro Alexandru Olympus Miu II a pro Dušana Canon 3000 D.

Při první cestě 2003 jsme oba fotili na negativní filmy. Po návratu jsme měli dvě besedy o Indii.

Při druhé cestě 2004 vše zůstalo při starém, jen Dušan začal fotografovat na diafilmy, abychom při přednáškách měli co promítat. Po návratu z druhé cesty jsme si pořídili stařičký diaprojektor PRAKTICA 150A, na kterém jsme přednášeli „S monzunem za zády“ a "O Indii".

Při třetí cestě 2005 jsme již oba fotografovali na diapozitivy. Po návratu jsme přednášeli „Po posvátných místech džinismu“, „K pramenům řeky Gangy“ a „Tibetská komunita v Jižní Indii“.

Při čtvrté cestě 2006 jsme oba obměnili svou výbavu. Alexandra za digitální Sanyo Xacti VPC-S4, Dušan za Nikon D80 s ultrazoomovým objektivem a stále fotil na diapozitivy, z kterých po návratu vznikla přednáška „Za krásami jižní Indie“. Pořídili jsme si dataprojektor BENQ MP610 a na něm přednášeli „Za čím do Indie ?“. Také přibyl skener CanoScan 4400F, který umí skenovat diapozitivy.

Při páté cestě 2007 přešel také Dušan na digitální Panasonic Lumix DMC-FZ7 a pořídil si stativ. Přednášky "Ostrov Diu" a "Putování Radžastánem a Gudžarátem".

 

Při šesté cestě 2009 Alexandra ztracený Sanyo nahradila malým digitálním Samsungem. Dušan přešel na digitální zrcadlovku Canon EOS 450D s objektivem Sigma 17-70 macro a stativ Velbon. Udělal si fotografický kurz. Vznikla přednáška "Ladakh - putování Malým Tibetem" a spolupráce na výstavě "V sajdkáře přes Himaláje".