O nás a Indii


Proč jsme se poprvé vydali do Indie ?

Na první cestu do Indie jsme se vydali, abychom poznali tamější kulturu, lidi a filozofii života, která nás už i před tím oslovovala. Abychom my sami na vlastní kůži zažili a poznali jaké je to tam dopravdy. Jaká místa a silné energie můžeme navštívit, jaké lidi potkat a nakolik nás Indie může obohatit a rozvinout naše životy.


Proč se opakovaně vracíme do Indie ?

První cesta předčila naše očekávání. Pochopili jsme, že procházíme cestou postupného zrání - jak vnitřního, tak i vnějšího. Že je možné za příznivých okolností toto zrání výrazně urychlit, a že Indie je pro nás právě takovou příznivou okolností a příležitostí. Indie nás dělá snášenlivějšími a tolerantnějšími. Pokud nás třeba něco opakovaně vyvádí z míry, máme tu větší možnost se nad tím pozastavit, pochopit o co jde a změnit návyk či způsob vnímání věcí, které za tím vězí. Indie je pro nás velkou příležitostí ke změně vlastních hodnot a sebe sama.


Proč děláme přednášky o Indii ?

Dělíme se tak o naši radost a zážitky z Indie. Ukazujeme jaké možnosti nám Indie otvírá. Pomáháme těm, kteří si chtějí udělat vlastní zkušenost v Indii a připravujeme je na reálné setkání s ní.


Jaké naše přednášky jsou ?

Vždy se snažíme o dialog s posluchači, zjišťujeme co je zajímá a na místě tvoříme přednášku přímo pro ně. Proto i dvě tématicky stejné přednášky mohou být jiné. Někdy se stane, že na přednášku zavítá někdo, kdo už v Indii byl, či dokonce nějaký Ind či Indka, potom jsou přítomní posluchači obohaceni ze vzájemného dialogu, odlišnosti našich zkušeností a pohledů na Indii, kdy se leckdy i my dozvídáme něco nového. Na přednáškách bývá přátelská a zvídavá atmosféra a lidé odcházejí s pocitem příjemně stráveného večera.